Provoňte si domácnost vánočními éterickými oleji 

Provoňte domácnost éterickými oleji

Vánoce jsou obdobím vůní a klidné atmosféry, která naplňuje náš domov teplem a radostí. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak tuto atmosféru vytvořit, je použití éterických olejů. Tyto oleje nejenom provoní váš domov, ale také vám zlepší náladu nebo vás zklidní. Jaké vůně se hodí k magickému času Vánoc? 

Obsah článku

Vánoční směsi

Vánoční směsi obsahují skořici, hřebíček, vanilku nebo citrusové plody. Tato kombinace vytváří teplou, kořeněnou a osvěžující vůni, která je ideální pro sváteční dny.

Skořice

Skořice je jednou z nejtypičtějších vánočních vůní. Její bohatá, sladká a kořeněná vůně připomíná perníkové domky a sladké cukroví. Pár kapek esenciálního oleje ze skořice do difuzéru dokáže vytvořit tu správnou atmosféru.

Hřebíček

Hřebíček je další oblíbenou vánoční vůní. Jeho silná, kořeněná vůně je vynikajícím doplňkem do vánočního prostředí. Ale pozor, hřebíček je velmi silný olej a stačí ho jen pár kapek.

Vanilka

Vanilka je sladká, krémová vůně, která evokuje chuť vánočního cukroví a dezertů. Pár kapek éterického oleje z vanilky přidejte do aromalampy pro příjemný, uklidňující efekt.

Citrusové plody

Citrusové éterické oleje jako je pomeranč, mandarinka nebo citron provoní vánoční atmosféru svěžestí a vitalitou. Také zvyšují chuť k jídlu a dodávají energii. 

Jehličnany

Vůně jehličnanů jako je jedle nebo smrk evokují vůni vánočního stromku a přírody. Tyto éterické oleje vás přenesou do přírodního vánočního lesa.

Levandule

Potřebujete se během rušných příprav na Vánoce uvolnit? Pak je levandule ideální volbou. Tato vůně má uklidňující a harmonizující účinky a pomáhá snižovat stres.

Éterické oleje vaše svátky navodí úžasnou atmosféru a pomohou vám relaxovat během tohoto hektického času. Zkuste různé vůně a objevte tu, která nejlépe zapadá do vašeho vánočního světa.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *