Vonné svíčky, éterické oleje, aromalampy: Jaký je mezi nimi rozdíl?

Vonné svíčky, éterické oleje, aromalampy

Mezi nejoblíbenější způsoby jak si provonět domácnost patří vonné svíčky, éterické oleje a aromalampy. Každá z těchto možností má své vlastní výhody a charakteristiky. 

Obsah článku

Vonné svíčky

Vonné svíčky kombinují vůni a světlo. Vůně je zpravidla infuzovaná do vosku svíčky.

Vonné svíčky dodávají vašemu domovu příjemnou atmosféru a vytvářejí příjemné teplé světlo. Vůně se uvolňuje jen ve chvíli,  když svíčka hoří. Vybrat si můžete z mnoha druhů vosku. My vám doporučujeme zvolit přírodní, ideálně sojový nebo včelí

Éterické oleje

Esenciální oleje jsou koncentrované extrakty z rostlin, které obsahují esenciální vonné látky. Mohou být difuzovány do vzduchu pomocí aromalampy nebo difuzéru. Nabízejí širokou škálu vůní a terapeutických vlastností. Difuzéry umožňují konstantní uvolňování vůně do vzduchu, ale jejich pořízení bývá dražší. 

Aromalampy

Aromalampy jsou krásným doplňkem do domácnosti. Bývají keramické a seženete je v různých designech i barvách. Hodí se opravdu do každé domácnosti. Aromalampy kombinují světlo svíčky a vlastnosti difuzéru. Vůni můžete volit dle aktuální nálady. Stačí, když přidáte pár kapek do vody v hlavní nádobce. 

Jak si vybrat?

Svíčky, esenciální oleje i aromalampy jsou velmi oblíbeným doplňkem do bytu. Vyberte si, který typ vám sedí nejvíce:

  • Vonné svíčky jsou skvělou volbou, pokud chcete spojit vůni se světlem.
  • Éterické oleje nabízí širokou škálu vůní a terapeutických vlastností.
  • Aromalampy jsou snadno použitelné a nabízejí konstantní uvolňování vůně.

Výběr mezi vonnými svíčkami, éterickými oleji a aromalampami závisí na vašich preferencích a potřebách. Můžete je také kombinovat a navodit ve svém domově příjemnou atmosféru dle aktuální nálady.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *