Jak vyřešit u domu garážové stání pro auto?

Budete si kupovat nové auto nebo už ho máte, ale přemýšlíte, jak vyřešit garážové stání? Máme pro vás pár nápadů včetně cenového rozmezí. Zjistěte, jaký typ stání pro vás bude tím nejvhodnějším.

Obsah článku

Vzali jste si úvěr na auto? Parkujte vůz tak, aby vám co nejdéle dobře sloužil

Ne každý má našetřeno do zásoby. Někdo zvolí pro financování úvěr na auto. Ať tak, či tak, auto není levnou záležitostí a potřebuje dobré zacházení, aby sloužilo co nejdéle. Kromě pravidelných servisních prohlídek a čištění interiéru i exteriéru má na životnost automobilu vliv také to, kde ho budete parkovat. 

Povětrnostní podmínky mohou mít na auto negativní vliv

Garážované auto je jednoduše v lepším stavu, a pokud ho jednou budete chtít prodat, můžete díky tomu zvýšit jeho prodejní cenu. Auto, které stojí na přímém slunci, může mít po letech vybledlejší lak. Déšť a sníh mají na svědomí rychlejší korozi, vítr zase zanáší auto nečistotami. To ale nejsou jediné důvody, proč je lepší dávat auto pod přístřešek či do garáže. Je to výhodnější i z hlediska bezpečnosti a pohodlí. V zimě nemusíte škrábat námrazu ani odmlžovat okna. V létě je ve voze příjemná teplota a nesedíte na rozpálených sedačkách. Klasické garážové stání ale nemusí být vždy možné. 

Hledáte levné řešení? Vyzkoušejte plachtovou nebo plechovou garáž

Automobil můžete zakrýt plachtou nebo na příjezdovou cestu postavte plachtovou garáž. Materiál je velmi odolný proti protržení a auto zůstane v suchu i během vydatného deště. Obyčejná plachta vás vyjde na několik stovek korun. Plachtová garáž pak kolem 10 000 Kč. Další variantou může být plechová garáž, která vám navíc poskytne místo pro úschovu nářadí nebo strojů potřebných pro zahradničení. Tento typ garáže stojí od 15 do 50 tisíc korun v závislosti na rozměrech. 

Dřevěný nebo hliněný přístřešek na auto vypadá skvěle u každého domu

Pokud vám záleží i na estetice, pak je skvělou volbou přístřešek na auto (dřevěný, ocelový, hliníkový). Pořídíte ho buď „hotový“ v hobby marketech nebo specializovaných firmách v cenovém rozmezí 50–70 tisíc, nebo si ho můžete postavit sami (jste-li zdatnými kutily). I v tomto případě máte mnoho možností. Můžete mít například lamelové zastřešení nebo plnou stříšku. Plná stříška se sklonem přináší i další výhodu. Pokud po stranách nainstalujete okapy, snadno odvedete do sudu dešťovou vodu. Auto nebude ohroženo kroupami či padajícími větvemi. Garážové stání lze doplnit bočními stěnami nebo připojit k domu, čímž vozidlo ochráníte před sněhem a větrem.

Nezapomeňte zpevnit parkovací stání

Vždy je nezbytné, aby ke zpevněnému stání nebo přístřešku na auto vedla přístupová cesta. Jednoduché zpevnění terénu stačí, ale musíte místo zpevnit natolik, aby bylo možné zajet na stání i v dešti. Vrstva štěrku by měla na srovnání a zpevnění terénu postačit. Čím pevnější bude, tím více vody plocha unese. 

Zdroj fotografie: Freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *