Jak vyčistit záchodové prkénko od bakterií

jak vyčistit záchodové prkénko

Toaleta je živnou půdou pro nejrůznější bakterie. Na první pohled sice nejsou vidět, ale můžete se spolehnout, že zde mají natolik vynikající podmínky, že tam určitě jsou. Mnoho lidí při čištění toalety zapomíná na záchodové prkénko. I to si ale zaslouží vaši pozornost.

Obsah článku

Jak často čistit WC sedátko

Toaletu čistěte dle potřeby a používání. Platí zde jednoduché měřítko: čím více, tím lépe. I když se vám do toho nechce. Čistěte záchodové prkénko pokaždé, když budete čistit celou záchodovou mísu. Snažte se být pravidelní. Minimálně jednou do týdne by pečlivý úklid měl být samozřejmostí.

Jak vyčistit dřevěné prkénko

Pokud máte dřevěné WC sedátko, používejte na jeho čištění vlažnou jarovou vodu a měkký hadřík. Vyvarujte se tomu, že byste sedátko zbytečně máčeli ve vodě. Nepoužívejte čisticí prostředky s brusnými částečkami. Do vody můžete přidat i několik kapek citronu.

Jak vyčistit plastové prkénko

Plastová prkénka jsou nejlevnější variantou, mluvíme-li o bílé klasice. Nevýhodou je, že po nějaké době mohou plastová prkénka změnit barvu z původní bílé na nehezky žlutou. U plastového prkénka máte volnější ruce, co se týče způsobů čištění. Zkuste některou z metod zmíněných níže.

Babské rady pro čištění WC prkénka

Údržba toalety včetně záchodového prkénka není zrovna nejmilejší činnost, ale pravidelným čištěním nedáte bakteriím šanci vesele se rozmnožovat a způsobit vám nežádoucí problémy. Zkuste některou z babských rad, jak udržet WC sedátko v čistotě.

Tip: Pokud už vaše záchodové prkénko i přes vaši péči potřebuje výměnu a zvažujete nákup nového, přečtěte si naše tipy jak vybrat WC sedátko.

Jak vyčistit záchodové prkénko octem a jedlou sodou

Ocet a jedlou sodu má doma úplně každý. Použijte tyto běžné a dostupné suroviny pro čištění záchodového prkénka. Smíchejte jedlou sodu s octem (ideálně použijte vinný ocet), směs nalijte do lahvičky s rozprašovačem a prkénko a místa okolo něj postříkejte. Nechte půl hodiny až hodinu působit a poté vlhkým hadříkem setřete.

Jak vyčistit záchodové prkénko perkarbonátem sodným

Pokud chcete pracovat s perkarbonátem sodným, použijte rukavice, ať ruce zbytečně nedráždíte. Smíchejte dvě lžíce perkarbonátu se čtyřmi lžícemi studené vody. Poté vezměte houbičku, kterou navlhčete a poté s ní nabírejte malé množství perkarbonátu a čistěte WC sedátko. Pokud je prkénko znečištěné více, naneste perkarbonát na celou jeho plochu a nechte ho působit půl hodiny až hodinu. Nakonec oté setřete vlhkým hadříkem.

Jak vyčistit záchodové prkénko vlhčenými ubrousky

Vlhčené ubrousky, které maminky používají při péči o dítě, můžete použít i jako rychlou pomoc pro vyčištění sedátka u toalety. Vyrobit si ale můžete i své vlastní vlhčené ubrousky. Použijte starou látku, kterou nastříhejte na menší kusy a poté je namočte do směsi jedlé sody a octa. Poskládejte ubrousky po celé ploše prkénka a nechte působit. Poté sejměte a prkénko setřete vlhkým hadříkem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *