Úklid podle znamení. Jste nepořádní nebo perfekcionisté? 

uklid podle horoskopu

Horoskop může ovlivnit mnoho aspektů vašeho života, ale co říká o vašem přístupu k úklidu? Zajímavým způsobem, jak zkoumat naše různé osobnostní vlastnosti, je pozorovat, jak jednotlivá znamení zvěrokruhu zvládají uklízení a udržování svého prostředí.

Obsah

Beran (21. března – 19. dubna)

Berani jsou energičtí a odhodlaní, což se odráží i v jejich úklidové rutině. Často se snaží uklidit vše rychle a efektivně, bez zbytečných zdržení. Do úklidu se pouští spontánně a nejčastěji se vrhají na kopu nádobí nebo nepořádek v šatně. Jakmile ale jejich zápal pomine, nechají úklid úklidem a odejdou dělat něco jiného.

Býk (20. dubna – 20. května)

Býci jsou pečliví a trpěliví. Svůj úklid provádějí metodicky a důkladně, věnují pozornost každému detailu a jsou skvělí v udržování pořádku. Na druhou stranu ale nesnáší zdlouhavé úklidy. Raději si zaplatí úklidovou službu než aby trávili čas něčím, co je zdržuje od užívání si života. 

Blíženci (21. května – 20. června)

Blíženci mají tendenci být neustále zaměstnaní, což může vést k tomu, že jejich prostředí je trochu chaotičtější. Nicméně mají sklony k častým úklidům, aby své okolí udržovali čisté. Když už se do dělání pořádku pustí, berou to důkladně. Záleží ale, na které jejich já zrovna narazíte. Na to pořádné nebo nepořádné? 

Rak (21. června – 22. července)

Raci jsou velmi citliví na své prostředí. Mají sklony být trochu perfekcionisti a často tráví hodně času uklízením, aby se ujistili, že je všechno kolem nich v pořádku. Úklid nepatří mezi jejich oblíbené činnosti, ale je pro ně důležité útulné prostředí a domácí klid. Milují vonné svíčky a aromalampy

Lev (23. července – 22. srpna)

Lvi mají rádi luxus a pohodlí. Jejich úklidová rutina může být trochu náročnější, ale zároveň mají tendenci mít okolí vždy perfektně upravené. Úklid je ale příliš nebaví a navíc jsou často velmi zaměstnaní. Nepovažují tedy za špatné, když si čas od času zaplatí důkladný profesionální úklid.

Panna (23. srpna – 22. září)

Panny jsou známé svou precizností a pořádkumilovností. Jejich domácnosti jsou často bez poskvrnky a díky svým organizačním schopnostem udržují věci vždy na svém místě. Panny nesnesou nepořádek u jiných ani sami u sebe. Pokud k vám zavítají na návštěvu, raději předem pořádně ukliďte. 

Váhy (23. září – 22. října)

Váhy mají rády harmonii a krásu ve svém domově. Jejich úklidová rutina je často motivována touhou udržet kolem sebe estetické prostředí. Obdivují zajímavý design, ale ví, že pod nánosem prachu nevynikne. A tak se často pustí do úklidu právě proto, aby se mohli kochat krásným nábytkem a doplňky, které si do domácnosti pořídili. 

Štír (23. října – 21. listopadu)

Štíři jsou intenzivní a vášniví, což se může projevit i v jejich úklidovém stylu. Mají sklony k důkladnému čištění a zbavování se všeho zbytečného. Kde ale mívají nepořádek, je pracovna. Ta častokrát vypadá jako po výbuchu bomby. Naopak zbožňují, když se jim v domácnosti lesknou okna i podlahy

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Střelci mají rádi prostor a volnost. Jejich úklidová rutina může být spíše spontánní, ale mají sklony udržovat své okolí otevřené a uklizené. Zbožňují však kreativní chaos, ve kterém se orientují pouze oni. Řád a organizace je pro ně prostě jedna velká nuda. 

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozorozi jsou disciplinovaní a cílevědomí. Jejich úklidová rutina je často plánovaná a systematická, s důrazem na efektivitu a organizaci. Nesnáší přeplněné místnosti a co nepotřebují nekompromisně vyhazují. 

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnáři mají rádi kreativitu a nezávislost. Jejich úklidová rutina může být nekonvenční, ale mají tendenci udržovat své prostředí originální a jedinečné. Baví je, když kolem nich není žádný systém a každá věc má své neotřelé místo. Že se v tom nevyznáte? To je váš problém. Vodnáře váš názor bohužel nezajímá. 

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby jsou intuitivní a citlivé. Jejich úklidový styl může být ovlivněn náladami, ale mají sklony udržovat svůj domov jako bezpečné a pohodlné místo. Úklid každopádně nepatří mezi jejich oblíbené činnosti a někdy si nepořádku kolem sebe ani nevšimnou. Je přece tolik jiných věcí, které jejich fantazii zaměstnávají. 

Tak co, našli jste se? Napište nám do komentáře, jak to s úklidem máte vy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zdroj informací o znameních: Světovédny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *