Velký průvodce vosky pro svíčky: Objevte svět vůní 

Velký průvodce vosky pro svíčky

Svíčky jsou nejen zdrojem světla, ale také vytvářejí příjemnou atmosféru a pohodu. Jaký vosk byste si měli pořídit, aby byl ohleduplný k vašemu zdraví a dlouho vydržel? Podívejme se na různé typy vosků pro svíčky a jejich vlastnosti.

Obsah článku

Parafínový vosk

Parafínový vosk je jedním z nejběžnějších materiálů pro výrobu svíček. Je cenově dostupný a má dobré hořící vlastnosti. Parafínové svíčky mohou mít různé tvary a vůně. Právě tento vosk je však pro naše zdraví tím nejhorším, protože se vyrábí z ropy. Pálení parafínových svíček našemu zdraví příliš neprospívá. Vyberte si raději ty z přírodního vosku. 

Sojový vosk

Sojový vosk je populární volbou mezi těmi, kteří preferují přírodní a obnovitelné zdroje. Je biologicky rozložitelný, hoří pomaleji a déle. Sojový vosk je ale až o 50 % dražší než vosk parafínový. Při nákupu se zaměřte na to, aby byly svíčky jen ze sojového vosku bez přidaného parafínu nebo kyseliny stearové. 

Včelí vosk

Včelí vosk je další přírodní volbou. Má příjemnou vůni a je ohleduplný k našemu zdraví. Svíčky vyrobené z včelího vosku hoří čistě a mají charakteristické medové aroma. Při hoření nevylučují žádné toxiny a mají čistí vzduch. Jsou však obvykle dražší než jiné druhy svíček a hoří poměrně rychle.

Palmový vosk

Palmový vosk je ekologicky udržitelný. Tento vosk vytváří svíčky s hladkým povrchem a dlouhým hořením. Je oblíbeným výběrem mezi těmi, kteří dbají na životní prostředí. Je tu ale jedno velké ALE. Kvůli palmovému vosku se ale ve velkém deštné pralesy. Pokud tedy svíčka s palmovým voskem nepochází z udržitelného a ekologicky šetrného zdroje s certifikátem RSPO, raději ji vůbec nekupujte. 

Svíčky z přírodních olejů

Některé svíčky jsou vyrobeny z přírodních olejů, jako je kokosový olej nebo olivový olej. Některé svíčky jsou vyrobeny z odpadních olejů a mají tak nulový dopad na spotřebu přírodních zdrojů. Tyto svíčky mají měkký a příjemný plamen a jsou obvykle bezpečné pro alergiky.

Mohlo by vás také zajímat

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *