Organizace oblečení podle Marie Kondo

Organizace oblečení podle Marie Kondo

Říká se, že organizace domácnosti je klíčem k duševní pohodě a produktivitě. Ať už jste minimalistou nebo milovníkem sbírek, metoda Marie Kondo může být vaším průvodcem k dokonalému uspořádání. Jak na to? Přinášíme vám návod na organizaci skříně podle Marie Kondo.

Obsah článku

Vytvořte si plán

Prvním krokem k organizaci skříně je vytvoření plánu. Udělejte si představu o tom, jak chcete, aby vaše skříň vypadala. Zamyslete se nad tím, co chcete skladovat a jak chcete, aby byly vaše věci uspořádané. Plán vám poslouží jako kompas při organizaci.

Vyndejte všechno ven

Než začnete se skutečnou organizací, vyjměte všechny věci ze skříně. Díky tomu uvidíte všechny položky, které máte a uděláte selekci toho, co chcete ponechat a co ne.

Oblečení roztřiďte

Položky rozdělte do tří základních kategorií: zachovat, vyhodit a možná. Udělejte si čas na každou kategorii a důkladně zvažte, zda danou položku potřebujete. Marie Kondo doporučuje ptát se sami sebe, zda vám daný předmět přináší radost. Pokud ne, je čas se ho zbavit.

Skládejte oblečení a ušetřete místo

Poté, co jste vybrali, co chcete ponechat, přichází na řadu skládání. Marie Kondo používá speciální metodu skládání oblečení, která šetří místo a umožňuje vám vidět vše najednou. Skládejte oblečení do malých balíčků a uspořádejte je ve skříni vertikálně, aby byly všechny viditelné.

Uspořádejte skříň prakticky

Nyní přichází na řadu uspořádání skříně. Věci, které používáte častěji, by měly být snadno dostupné. Organizujte oblečení podle typu, barvy nebo sezóny. Můžete použít škatule, koše nebo police, abyste vytvořili systém, který vám bude vyhovovat.

Umyjte skříň

Nepodceňujte čistotu skříně. Předtím než začnete ukládat zpět věci, proveďte důkladný úklid. Vytřete prach a ujistěte se, že je skříň čistá a připravená na uložení věcí.

Udržujte skříň v čistotě

Klíčem k udržení organizace skříně je pravidelná údržba. Pravidelně procházejte svou skříň a odstraňujte položky, které již nepotřebujete. Dodržujte metodu Marie Kondo a ptejte se, zda vám daný předmět stále přináší radost.

Marie Kondo zpopularizovala jednoduchý, ale efektivní způsob úklidu. Organizace skříně podle jejího systému vám pomůže lépe se orientovat ve věcech, minimalizovat chaos a snadněji najít to, co potřebujete.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *