Provoňte si ekologicky celou domácnost

Provoňte si ekologicky celou domácnost

Vůně ve vaší domácnosti dělá zázraky, navozuje pohodlí a pohodu. Bohužel mnoho komerčních výrobků na provonění domova obsahuje chemikálie, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí. Zařiďte si proto osvěžující a zklidňující prostředí v domácnosti ekologickým způsobem. Přinášíme několik tipů, jak na to. 

Obsah článku

Používejte éterické oleje

Éterické oleje jsou výborným způsobem, jak ekologicky provoníte váš domov. Použijte je v difuzérech, aromalampách nebo vytvořte vlastní sprej smícháním éterického oleje s vodou. Oblíbenými vůněmi jsou levandule, citron, eukalyptus nebo skořice.

Vytvořte bylinné směsi

Z bylin jako je levandule, máta nebo rozmarýn si můžete vytvořit směsi, které přírodním způsobem provoní váš domov. Bylinky umístěte do malých látkových sáčků a zavěste je do skříněk nebo šuplíků.

Využijte citrusové plody

Citrusové plody jako pomeranče, mandarinky nebo citrony jsou skvělým pomocníkem, jak provonět domácnost. Nakrájejte plody na plátky a umístěte je na talířky nebo misky po celém bytě. Tato přirozená vůně dodá vašemu domu svěžest.

Připravte si vlastní vůně z bylin a koření

Mnoho koření a bylin jako je skořice, vanilka, nebo hřebíček jsou výborným základem pro vlastní vůně. Smíchejte několik lžiček skořice s vodou a směs povařte na sporáku. Domovem se vám hned bude linou krásná vůně. 

Vyrobte si sušené květiny a věnce

Sušené květiny a bylinky jsou krásné ve věncích nebo dekoračních prvcích, které nejen provoní váš domov, ale také ho ozdobí. Například sušené levandulové květy umístěte do látkových pytlíčků a pověste je v různých částech domu.

Pravidelně uklízejte a větrejte

Nezapomeňte, že jedním z nejjednodušších způsobů, jak udržíte domov provoněný, je pravidelný úklid a větrání

Na úklid používejte ekologické produkty

K úklidu používejte především ocet, sůl, jedlou sodu nebo citron. S těmito pomocníky uklidíte celou domácnost ekologicky a s ohledem k vašemu zdraví. Do vody na mytí podlahy můžete přidat pár kapek éterického oleje. Krásně provoní domácnost. 

Mohlo by vás také zajímat

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *