Jak vyčistit UGG boty, aby vypadaly jako nové

Jak vyčistit UGG boty

UGG boty jedni milují a druzí nenávidí. Ať tak či onak, nedá se jim upřít, že vzbuzují emoce. Pokud doma boty od této značky máte, určitě vás zajímá, jak si je udržíte dlouho krásné. Investice do jejich koupě je totiž nemalá. Poradíme vám, jak se o vaše válenky s láskou a péčí starat. 

Obsah článku

Z čeho jsou vyrobené UGG boty

Vnitřní část boty je zateplena ovčí kožešinou. Právě díky ní jsou válenky příjemně teplé a zároveň prodyšné. UGG boty nejčastěji unosíte v zimě a to znamená jediné: několik měsíců v kuse se obuv musí vyrovnávat se sněhem, mrazem a ve městě také se solí na chodnících. 

Jak vyčistit UGG boty

Pro vyčištění UGG bot se doporučuje následovat tyto kroky:

  • Odstraňte z bot přebytečnou špínu a prach: Použijte měkký kartáček nebo starý ručník a jemně odstraňte přebytečnou špínu a prach ze svršku bot.
  • Připravte si čisticí roztok: Smíchejte teplou vodu s jemným mýdlem nebo šampónem s neutrálním pH. Nepoužívejte příliš horkou vodu, která by mohla poškodit přírodní materiál bot.
  • Očistěte boty: Navlhčete měkkou houbičku nebo hadřík ve směsi vody a mýdla a jemně otřete povrch bot. Dávejte pozor, aby se boty příliš namočily.
  • Vymačkejte přebytečnou vodu: Po očištění přebytečnou vodu z bot jemně vymačkejte. Rozhodně nedávejte boty do pračky nebo do sušičky. 
  • Vložte dovnitř papírové ručníky: Dovnitř bot vložte papírové ručníky nebo noviny. Ty  pomohu absorbovat vlhkost a udrží tvar bot během procesu sušení.
  • Nechte boty přirozeně uschnout: Umístěte boty na suché a dobře větrané místo a nechte je přirozeně uschnout. Nepokládejte je na přímé slunce a nedávejte je do blízkosti zdroje tepla, jako je topení nebo sušička.
  • Vyčistěte vložky: Pokud jsou v botách vyměnitelné vložky, odstraňte je, vyčistěte vodou a mýdlem a nechte je samostatně uschnout. Pokud jsou vložky pevně připojeny k botě, otřete je vlhkým hadříkem a nechte je také uschnout.
  • Vyčistěte kožešinový lem: Pokud mají vaše UGG boty kožešinový lem, můžete ho lehce vyčistit a osvěžit pomocí speciálního čisticího spreje určeného pro kožešinu. Postupujte podle pokynů na obalu spreje.
  • Boty po uschnutí naimpregnujte sprejem určeným pro tento typ bot. 

Pokud máte pochybnosti o čištění UGG bot, poraďte se s výrobcem nebo vyhledejte profesionální čisticí služby, které mají zkušenosti s čištěním tohoto typu bot.

Máte i vy nějaký oblíbený postup na čištění UGG bot? Podělte se o něj s námi v komentářích.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *