5 knih, které vám pomohou se zázračným vánočním úklidem

5 knih vanocni uklid

Tyto knihy vám pomohou s úklidem nejen v předvánočním čase. Oceníte je během celého roku. Autorky vás naučí jednoduché a praktické tipy, díky kterým bude vaše domácnost zářit čistotou. Jako bonus si vyčistíte také hlavu, vztahy i tělo.

Obsah článku

Zázračný úklid: Marie Kondo

Už jste slyšeli o japonské odbornici na úklid a třídění v domácnosti Marii Kondo? Pokud ještě ne, zpozorněte. Její knihy Zázračný úklid a Žít s radostí patří již několik let mezi bestsellery. Díky jednoduchým, ale praktickým radám, se zbavíte nepořádku jednou provždy. Vypořádáte se s chaosem a váš domov nádherně prokoukne. Knihy od Marie Kondo jsou ideálním čtením před vánočním úklidem, co říkáte? Nebo je darujte svým nejbližším pod stromečkem. Rovnou se mohou pustit do úklidu v rámci novoročního předsevzetí. 

Životní úklid – Do hrobu si ten nepořádek přeci nevezmete: Margareta Magnussonová

Některá švédská slova se zažila i v českém jazyce. Patří mezi ně například hygge, lagom nebo fika. V poslední době se ale dostává do povědomí také švédské slovo döstädning. Dö znamená smrt a städning znamená úklid. Ale nebojte. Pochmurný název v sobě ukrývá povzbuzující proces, během kterého se zbavíte nepotřebných věcí v domácnosti. V knize Životní úklid – Do hrobu si ten nepořádek přeci nevezmete vás švédská spisovatelka Margareta Magnussonová s humorem inspiruje k lásce k minimalismu. Poradí vám, jakých předmětů se zbavit a jaké si raději ponechat a proč. 

Žijte prostě: Julia Watkins

Jak žít udržitelně a skromně? To vám prozradí autorka knihy Žijte prostě, Julia Watkins. Pro každou místnost má Julia připravenou spoustu tipů, jak minimalizovat zbytečné obaly, škodlivé přísady a jednorázové věci. Kniha je zaměřená na návrat ke starým způsobům života a na snížení naší stopy pro budoucí generace. Je určena každému, kdo se stará o zdraví planety, na které žijeme. Kromě praktických úklidových tipů zde najdete i takzvané zero waste recepty, neboli vaření beze zbytku.

Pořádek nejen v hlavě – 28 dní pro jednodušší život: Michaela Dombrovská

Už jsme si doporučili knihu od japonské, švédské i americké autorky. Ale i v Čechách máme spisovatelky, které se zaměřují na perfektní úklid. Patří mezi ně například Michaela Dombrovská. V knize Pořádek nejen v hlavě – 28 dní pro jednodušší život vás autorka provede čtyřtýdenní očistou těla, vztahů, mysli i domácnosti. Pomůže vám od nepořádku kolem vás, ale i ve vaší hlavě. Naučíte se pečovat o to podstatné a to špatné opustit. Navíc se inspirujete minimalismem a pozitivní psychologií. 

Zbavte se nepořádku jednou provždy – Stačí 10 minut denně: Scheila Chandra

Nechcete trávit dlouhé hodiny uklízením? Díky radám Sheily Chandry vám bude k perfektnímu úklidu stačit 10 minut denně. Jak na to zjistíte v knize Zbavte se nepořádku jednou provždy – Stačí 10 minut denně. Autorka vám prozradí, jak si krok za krokem uděláte pořádek. Ale především vám poradí, jak ho udržíte. Kniha vám bude ku prospěchu také v případě, že pracujete z domova. Naučíte se udržet pořádek na pracovním stole a zorganizujete si prostředí přesně dle svých představ.

Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších knih o úklidu. Existuje jich ale mnohem víc. Napište nám do komentáře, jaká je vaše nejoblíbenější. Najdou některou z nich vaši nejbližší pod stromečkem? 

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *