Jak si rozplánovat vánoční úklid na celý měsíc

Jak si naplánovat vánoční úklid

Vánoce jsou obdobím radosti, rodinných setkání a oslav. Jsou ale také obdobím úklidů. Pokud tuto úlohu každý rok podceníte a závěrečný úklid honíte začátkem prosince, je tento článek přesně pro vás. Máme pro vás praktické tipy, jak si rozplánovat vánoční uklízení na celý měsíc, abyste si mohli svátky skutečně v klidu užít.

Obsah článku

Týden 1: Plánování a organizační práce

Než začnete s úklidem, vytvořte si plán. Co všechno potřebujete udělat? Sepište si seznam úkolů, který následně rozdělíte mezi členy rodiny. Každý si vybere úkol, který ho bude bavit nebo ho bude schopen zvládnout. 

Týden 2: Velký vánoční úklid a pečení

V druhém týdnu se pusťte do velkého vánočního úklidu. Vyluxujte, umyjte podlahu, okna, utřete prach a vyčistěte koberce. Pokud máte čas, zvažte organizaci nepotřebných věcí. Co nepoužíváte, odneste do tříděného odpadu, na charitu nebo rozdejte kamarádům. Ideálním řešením může být předvánoční bazárek. Pusťte se také do pečení cukroví. Uložte ho do tmavých dóz a schovejte do chladu. Tam vydrží až do Vánoc. 

Týden 3: Vánoční dekorace a výzdoba

V tomto týdnu se pusťte do vánoční výzdoby. Postavte vánoční stromeček a ozdobte ho s rodinou. Vytáhněte ze skříně vánoční betlém a vytvořte vánoční atmosféru v celém domě. Pokud máte zahradu, ozdobte ji světýlky a vánoční dekorací. Nakonec domov provoňte vánoční vůní a máte hotovo. 

Týden 4: Finální úpravy a nakupování

Poslední týden před Vánoci věnujte finálním úpravám a nákupům. Nakupte potraviny a dárky, abyste měli vše připraveno na svátky. Pokud se vám nechce do obchodů, využijte online nákupy. Vše pořídíte z pohodlí domova a bez stresu. 

Týden Vánoc: Užijte si svátky

Vánoce jsou tady! Máte hotovo, teď už si dejte jen nohy nahoru a pochutnejte si na vánočním cukroví. Nemusíte se stresovat úklidem nebo organizací, protože jste vše udělali postupně během měsíce. Nyní se soustřeďte na radostné okamžiky strávené s rodinou a přáteli.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *