6 knih o minimalismu: Mějte pořádek doma, v počítači i v hlavě

knihy o minimalismu

Mějte pořádek. Doma, v počítači i v hlavě. Pomohou vám s tím knihy o minimalismu. Naučíte se zjednodušit chod domácnosti, recyklovat nebo šít. Především ale zjistíte, jak si více užívat života a méně se stresovat nepořádkem. 

Obsah

Minimalismus do kapsy – Zbavte život zbytečností: Aston Sanderson

Zjednodušte provoz domácnosti, váš pracovní život i digitální prostředí. Uvidíte, že se vám hned bude žít lépe. Podle Astona Sandersona a jeho knihy Minimalismus do kapsy – Zbavte život zbytečností není minimalismus dogma, ale pomůže vám usnadnit život a ulehčí vám rozhodování. Stačí, když do svého života zavedete pár malých změn. 

Méně mít více žít: Klára Haunerová

Chcete žít jinak? Mít více zážitků a méně věcí? Inspirujte se v knize Méně mít více žít od Kláry Haunerové. Na stránkách najdete inspirativní příběhy lidí z reálného života a třeba i motivaci změnit život váš. Stačí jedna nepatrná změna, zkusíte to? 

Jak žít minimalisticky: kolektiv autorů

Tenká knížka Jak žít minimalisticky vám poskytne řadu praktických tipů, jak produkovat minimum odpadu nebo jak si vyrobit domácí ekologickou drogerii a kosmetiku. Naučíte se kompostovat a zašívat oblečení. V knize najdete také rozhovor se známou alternativní ekonomkou Kateřinou Varhaník Wildovou.

Méně je více – Nalezněte život, jaký chcete v tom, co máte: Becker Joshua

Obklopujete se příliš mnoha věcmi? Jste unavení úklidem a organizováním? Skutečné štěstí se neskrývá ve věcech, ale v zážitcích. Vytvořte si praktický přístup k organizaci domova a života. Poznejte, že nejlepším výsledkem není čistý dům, ale naplněný život. Pomůže vám s tím kniha Méně je více – Nalezněte život, jaký chcete v tom, co máte.

​​Zbavte se nepořádku s feng-šuej už napořád: Karen Kingstonová

Začněte uklízet a jako zázrakem budete mít ve věcech jasno. Úklid v domě rovná se úklid v hlavě. Této knihy se prodalo více jak dva miliony kusů a byla přeložená do 27 jazyků. Dejte do pořádku i svůj život, domácnost nebo práci. Jak říká sám název knihy: Zbavte se nepořádku s feng-šuej už napořád.

Digitální minimalismus: Cal Newport

Cal Newport je autorem přelomové knihy Hluboká práce. Nyní přichází s novým tématem a tím je Digitální minimalismus. Jak nemít strach, že vám v online světě něco uteče? Jak stále nekontrolovat mobil? Cal Newport vás přesvědčí, že nemusíte být pořád online a naopak vám ukáže, jak si hlouběji užijete reálné zážitky. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *