Jak vyprat červené víno: Účinné metody a tipy pro odstranění skvrn

Jak vyprat červené víno

Čerstvé skvrny z červeného vína odstraníte, ale jednejte rychle. Jak postupovat, abyste červené víno dostali z vašeho oblíbeného ubrusu nebo šatů? Poradíme vám. 

Obsah článku

Sůl a studená voda

Začněte tím, že na skvrnu ihned nasypete sůl nebo kukuřičný škrob. Tyto látky absorbuje část tekutiny a mohou zabránit hlubšímu proniknutí do tkaniny. Následně opláchněte studenou vodou.

Jedlá soda a ocet

Jedlá soda a ocet jsou domácí pomocníci při odstraňování skvrn. Vytvořte pastu smícháním sody s trochou vody a naneste ji na postiženou oblast. Poté opláchněte a aplikujte ocet. Nejdříve oestujte tuto metodu na neviditelném místě, abyste zabránili možnému poškození látky.

Prací prášek na odstranění skvrn

Pokud jde o odstranění červeného vína z oblečení nebo látky, kterou lze prát v pračce, můžete využít speciálních odstraňovačů skvrn nebo prášků s enzymy. Takové produkty jsou navrženy tak, aby rozkládaly organické látky, včetně skvrn z vína.

Mléko a led

Mléko může být také účinným prostředkem. Ponořte skvrnu do mléka a nechte ji namočenou alespoň hodinu. Poté opláchněte studenou vodou. Pro odstranění zbylých stop použijte led, kterým jemně otírejte postiženou oblast.

Citronová šťáva

Citlivé látky, jako hedvábí nebo vlna, vyžadují opatrný přístup. Skvrnu z červeného vína na těchto materiálech zkuste odstranit citronovou šťávou. Naneste ji na skvrnu, nechte působit a poté opláchněte. Ujistěte se, že látku nenecháte dlouho namočenou, abyste zabránili poškození.

Profesionální čištění

Pokud se skvrna neodstraní domácími metodami a látku nelze prát v pračce, je nejlepší konzultovat s profesionály. Informujte je o původu skvrny a použitých látkách, aby mohli efektivně zvolit metodu čištění a minimalizovat riziko poškození oblečení.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *