Jak prát ručníky, aby vám dlouho vydržely a byly opravdu čisté

jak prát ručníky

Ručníky jsou součástí naší denní hygieny. V tomto článku se zaměříme na to, jak často a jakým způsobem bychom měli ručníky prát, aby byly opravdu čisté. 

Obsah článku

Proč prát nové ručníky

Nové ručníky obsahují přírodní oleje a vosky. Tyto látky je chrání před poškozením a zároveň zvyšují jejich měkkost. Pokud bychom nové ručníky před prvním použitím nevyprali, mohly by dojít k podráždění pokožky. Díky praní se také z ručníků odstraní zbytkové barvy a prach z výroby. 

Jak prát ručníky aby byly měkké

Ručníky ztrácí svou měkkost a savost po každém praní. Jak tomu můžete zabránit? 

  • Použijte změkčující prostředek. Pokud ho budete do pračky dávkovat s mírou, ručníky zůstanou měkké a zároveň krásně savé.
  • Sušte je na čerstvém vzduchu. Pokud máte možnost, nechte ručníky usušit na vzduchu. Sušička a vysoké teploty totiž mohou způsobit ztrátu měkkosti a savosti.

Na kolik prát ručníky

Ručníky byste měli prát často, protože jsou vystaveny vlhkosti a tím pádem se v nich ukládají nežádoucí bakterie. Ideální frekvence praní ručníků je jednou týdně. Ručníky, které používáte na obličej, měňte klidně třikrát týdně

Na jaký program prát ručníky

Správný výběr programu při praní ručníků vám zajistí, že budou čisté, dezinfikované a zároveň jim zachováte jejich savost. Každý typ ručníku však vyžaduje jiný program praní.

Na jaký program prát bavlněné ručníky

Bavlněné ručníky patří mezi nejčastější typ ručníků. Při praní zvolte program určený na bavlnu. Tento program má delší cyklus praní a vyšší teplotu, která pečlivě vydezinfikuje veškeré bakterie a skvrny. 

Na jaký program prát lněné ručníky

Při praní lněných ručníků použijte program pro jemné prádlo, který má kratší cyklus a nižší teplotu. Vysoké teploty by mohly lněné ručníky poškodit a způsobit, že ztratí svou měkkost.

Na jaký program prát froté ručníky

Nejlepším programem pro praní froté ručníků je program pro osušky nebo ručníky. Tento program má delší cyklus praní a nižší teplotu, což zajišťuje, že froté ručníky zůstanou měkké a savé. 

Obecně platí, že ideální teplota pro praní ručníků se pohybuje mezi 40 ºC a 60 ºC.

Jaký prací prostředek použít při praní ručníků

Nejlepší volbou jsou měkké prací prášky nebo tekuté prostředky, které neobsahují agresivní chemikálie. Jejich výhodou je, že se neusazují ve vláknech a nedráždí pokožku.  Pokud je to možné, použijte prostředky s nižším obsahem parfémů a barviv. Odolné skvrny můžete před praním vyčistit žlučovým mýdlem nebo namočit do vody s kapkou citronu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *