Jak vyčistit připálený hrnec podle materiálu

jak vycistit pripaleny hrnec

Vyčistit připálený hrnec může být opravdovým oříškem. Ale se správnými metodami čištění ho můžete vrátit do původního stavu. Společně se podíváme na různé metody, jak vyčistit připálený hrnec, aby byl zase jako nový. 

Obsah článku

Odmočení připáleného hrnce

Prvním krokem při čištění připáleného hrnce je odmočení zbytků jídla a povrchových nečistot. Naplňte hrnec vodou a přidejte lžíci sody nebo kapku tekutého čistícího prostředku na nádobí. Nechte směs působit přes noc.

Na drátěnku raději zapomeňte

Při čištění připáleného hrnce se vyhněte drátěnce nebo abrazivním houbičkám, které by mohly poškrábat povrch. Místo toho zvolte měkkou houbičku nebo jemnou tkaninu, která nepoškodí povrch hrnce.

Jak vyčistit připálený hrnec pomocí soli

Připálené skvrny na hrnci můžete odstranit pomocí soli a vody. Posypte připálenou oblast hrnce hrubou solí a přidejte trochu vody, abyste vytvořili pastu. Poté jemně otřete pastou připálenou skvrnu a opláchněte.

Jak vyčistit připálený hrnec pomocí octa

Ocet je účinným čistícím prostředkem pro odstranění připálených zbytků. Smíchejte dva díly octa a vody a nechte směs vařit v připáleném hrnci. Poté hrnec nechte vychladnout, jemně otřete houbičkou a opláchněte.

Jak vyčistit připálený hrnec pomocí kyseliny citrónové

Kyselina citronová je dalším účinným prostředkem na odstranění připálených zbytků. Smíchejte lžíci kyseliny citronové s vodou a přiveďte k varu v připáleném hrnci. Poté nechte směs působit několik minut, otřete a opláchněte hrnec.

Jak vyčistit připálený hrnec pomocí Coca-Coly

Možná to zní neobvykle, ale také Coca-Cola může být účinná při čištění připálených hrnců. Nalijte do hrnce dostatečné množství Coca-Coly tak, abyste pokryli všechna připálená místa. Nechte nápoj působit několik hodin nebo klidně přes noc. Poté opláchněte a otřete hrnec.

Jak vyčistit připálený nerezový hrnec

Připálený nerezový hrnec můžete vyčistit směsí sody a vody. Vytvořte pastu, aplikujte ji na připálenou oblast a jemně otřete. Poté opláchněte a vyleštěte hrnec.

Jak vyčistit připálený litinový hrnec

Litinový hrnec vyčistíte pomocí hrubé soli a vody. Posypte připálenou oblast solí a přidejte trochu vody, abyste vytvořili pastu. Jemně pastu otřete a opláchněte hrnec.

Jak vyčistit připálený smaltovaný hrnec

Smaltovaný hrnec se vám podaří vyčistit směsí sody a vody. Vytvořte pastu, aplikujte ji na připálenou oblast a jemně ji otřete. Poté opláchněte hrnec.

Jak vyčistit připálený hliníkový hrnec

Připálené zbytky z hliníkového hrnce odstraníte pomocí směsi sody a vody. Vytvořte pastu, aplikujte ji na připálené skvrny a nechte působit. Poté jemně otřete a opláchněte hrnec.
S těmito účinnými metodami a správnou péčí můžete obnovit své připálené hrnce do původního stavu. Vždy zvolte metodu, která je vhodná pro daný typ materiálu a postupujte opatrně, abyste nepoškodili povrch hrnce.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *