Jak správně vyprat štětce na make-up

Jak vyprat štětce

Štětce na make-up jsou nezbytným nástrojem pro každou milovnici kosmetiky. Pravidelné čištění štětců pomáhá udržet vaši pleť zdravou tím, že odstraňuje bakterie a oleje, také prodlužuje životnost štětců. Zde je jednoduchý návod, jak efektivně vyprat vaše oblíbené štětce na make-up.

Obsah

Připravte si prostředky na mytí

Před začátkem čištění si připravte vše, co budete potřebovat. Budete potřebovat mýdlo nebo speciální čistič štětců, teplou vodu a podložku na mytí štětců. Mýdlo by mělo být jemné, aby nedocházelo k poškození štětců.

Štětce namočte v teplé vodě

Štětce namočte pod tekoucí teplou vodou. Pokud jsou hodně špinavé, můžete je nechat i několik minut odmočit v umyvadle. 

Štětce pečlivě namydlete

Na podložce na mytí nebo ve vaší dlani rozpuste malé množství mýdla. Namydlete štětce jemně masírujte jejich vlákna prsty. Dbejte na to, abyste odstranili všechny zbytky make-upu a nečistoty.

Vypláchněte ze štětců všechen make-up a mýdlo

Opláchněte štětce pod tekoucí teplou vodou, dokud z nich nepoteče čistá voda. Opakujte tento dle potřeby. 

Štětce sušte na vodorovné ploše

Štětce na make-up rozložte na čistý ručník a nechte je uschnout. Dbejte na to, aby byly štětce položeny tak, aby špičky směřovaly dolů. Tím zabráníte pronikání vody do rukojeti. Nepoužívejte fén nebo jiné zdroje tepla, protože byste mohli poškodit vlákna štětců.

Štětce perte alespoň jednou týdně

Štětce myjte pravidelně, ideálně jednou týdně, abyste zabránili hromadění bakterií a zbytků make-upu. Čisté štětce nejenže zajistí lepší výsledky make-upu, ale také předejdou podráždění pleti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *