Jak vyprat čokoládu z oblečení a látek

Jak vyprat čokoládu z oblečení a látek

Čokoládu najdeme na oblečení hlavně u malých dětí, ale skvrna od sladkých dobrot nemine ani nás starší. Jak snadno odstraníte čokoládu z látky? Poradíme vám. 

Obsah článku

Čokoládu odstraňte co nejdříve

Čím dříve se pustíte do čištění skvrny od čokolády, tím lépe se vám ji podaří odstranit. Nečekejte, až se čokoláda zaschne. Pak už by na oblečení mohly zůstat nehezké skvrny. 

Jak odstranit čokoládu studenou vodou

Pod tekoucí studenou vodou odstraňte co nejvíce čokolády. Dělejte to opatrně, abyste nepoškodili vlákna látky. Na pomoc si můžete vzít také žlučové mýdlo nebo klasický prací prostředek. 

Jak odstranit čokoládu citronovou vodou

Smíchejte citronovou šťávu s trochou soli a naneste na skvrnu. Citron pomáhá rozpouštět tukové skvrny a prádlo vybělí. Následně oblečení vyperte běžným způsobem. Pozor si ale dejte u barevného oblečení, na kterém by citronová šťáva mohla vypálit barvu.  

Jak odstranit čokoládu octem

 Smíchejte ocet s vodou v poměru 1:1 a směs naneste na skvrnu. Nechte chvíli působit a poté vyperte běžným způsobem. 

Jak odstranit čokoládu pracím práškem

Na čokoládové skvrny můžete aplikovat prášek na praní. Vytvořte pastu smícháním s vodou a naneste na postiženou oblast. Nechte působit a poté opláchněte.

Jak odstranit čokoládu mýdlem

Mýdlo na praní nebo jemný šampón může být účinný při odstraňování čokoládových skvrn. Naneste na skvrnu, jemně vmasírujte a opláchněte vlažnou vodou.

Pozor, sušička skvrny zafixuje

Nesušte oblečení v sušičce, dokud nejste jisti, že skvrna je úplně pryč. Teplo sušičky může skvrnu zafixovat a již se jí nezbavíte. Nejprve skvrnu pečlivě odstraňte, poté prádlo vyperte a nechte uschnout na vzduchu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *