Jak vyprat krev: Účinné metody pro odstranění skvrn od krve

Jak vyprat krev

Potřebujete odstranit krev z oblečení? Vemte si na pomoc sůl, žlučové mýdlo a především studenou vodu. Čím dříve se do čištění pustíte, tím lépe se vám skvrnu podaří odstranit. 

Obsah článku

Skvrny od krve odstraňte co nejrychleji

Skvrny od krve vyčistěte co nejdříve. Čím dříve začnete, tím větší je šance na jejich úspěšné odstranění.

Jak odstranit krev studenou vodou

Pod studenou vodou opláchněte krvavou skvrnu co nejdříve. Čím déle krev na látce necháte tím více se zafixuje do tkaniny. 

Jak odstranit krev mýdlem

Naneste mýdlo na praní nebo saponát přímo na skvrnu. Jemně vmasírujte a nechte působit, poté opláchněte. Použít můžete také žlučové mýdlo, které si poradí téměř s každou skvrnou. 

Jak odstranit krev solí

Smíchejte teplou vodu se solí a vytvořte pastu. Naneste na skvrnu, nechte působit a opláchněte. Pozor si dejte na barevných látkách, do kterých by sůl mohla vypálit nehezké skrny. Toto řešení se hodí především pro bílé látky. 

Sušička skvrny zafixuje

Než se pustíte do praní, skvrnu nejdříve vyčistěte a opláchnete studenou vodou. Vyvarujte se horké vody, protože ta může krev zafixovat. Prádlo perte maximálně na 40 °C. Také nesušte oblečení v sušičce, dokud nejste jisti, že jste skvrnu zcela odstranili.

Jak vyprat zaschlou krev?

Pro odstranění zaschlé krve z oblečení nebo tkanin můžete začít tím, že co nejrychleji opláchnete čerstvou krev studenou vodou, nebo namočíte zaschlou skvrnu ve studené vodě s přídavkem soli či sody. Pokud je to potřeba, můžete použít peroxid vodíku (3%) nebo mýdlo na praní, nezapomeňte však provést testovací odbarvovací test na neviditelném místě tkaniny. Speciální odstraňovače skvrn jsou také možností. Opakované pokusy mohou být nutné, a proto je důležité zachovat trpělivost a postupovat opatrně, aby nedošlo k poškození tkaniny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *