7 kuchařek pod stromeček: vaření a pečení, ze kterého se vám budou sbíhat sliny 

Knihy o vareni peceni

Kuchařky o vaření a pečení jsou krásným dárkem k Vánocům. Jsou barevné, chutné, inspirativní, zdravé i hříšné. Přinášíme vám sedm tipů na knihy, které vašim obědům a večeřím dodají šmrnc. 

Obsah

Super jednoduše: Zdeněk Pohlreich

Přemýšlíte každý den, co připravit k večeři? Už nemusíte. Zdeněk Pohlreich vám ve své kuchařce Super jednoduše poradí recepty na rychlá, levná a snadná jídla. Vaření nikdy nebylo jednodušší. Mimochodem, znáte někoho, kdo se také s každodenním menu trápí? Pořiďte mu tuto kuchařku pod stromeček. 

Cesta z těsta: Petra Burianová

Historicky první vítězka televizní soutěže amatérských pekařů Petra Burianová připravila kuchařku sladkého pečení pro všechny milovníky dezertů, koláčů a buchet. Jednotlivé kapitoly se inspirují střídání ročních období a přináší vám také ukázky tradičních řemesel. Komu touto knížkou uděláte radost? 

BESKY. Vaříme nebesky: Beskydiarová Veronika

Známá kuchařka přezdívaná Besky vás provede světovými kuchyněmi, které sama tolik zbožňuje. Nechybí tradiční česko-slovenská kuchyně, ohnivá Asie, indická jídla, maso, steaky, ryby ani dezerty. Kuchařka Vaříme nebesky je dokonalým dárkem pro všechny milovníky dobrého jídla. 

Jíst a žít – Moderní kuchařka na dalších 100 let: Kateřina Winterová

Kateřina Winterová se proslavila díky pořadu Herbář. Každou neděli před Vánoci divákům představuje zajímavé recepty z domácích surovin. Svou lásku k vaření přenesla také do kuchařek, které pro své fanoušky pravidelně vydává. Jednou z nich je nadčasová kuchařka Jíst a žít. 

Ruce v mouce: Iva Trhoňová

Iva Trhoňová miluje pečení slaných i sladkých dobrot a s její kuchařkou to bude bavit i vás. Naučíte se upéct domácí kváskový chléb, rohlíky, housky, makovky, ale nahlédnete také do kuchyní blízkého východu. Dokonalý dárek pro všechny nadšené pekaře, co říkáte? 

Jamie Oliver vaří po italsku – Ze srdce italské kuchyně: Jamie Oliver

Kdo by neznal světoznámého kuchaře Jamie Olivera. Inspirujte se jeho vášní k jídlu například v této italské kuchařce. Naučíte se jednoduché repcepty Od rychlovek z pár ingrediencí, ale také složitější a luxusnější pokrmy vhodné pro slavnostnější příležitosti.  Který z milovníků italské kuchyně si tuto knihu rozbalí pod stromečkem? 

Jíme zdravě s Fitrecepty – 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu: Kolektiv autorů

K přípravě zdravých receptů nepotřebujete drahé bio potraviny. Vše uvaříte ze surovin, které koupíte běžně v supermarketu. A celá příprava vám nezabere více jak 30 minut. Dokonalé, že? Tak koho o Vánocích potěšíte zdravým dárkem? 

Nezapomeňte si radost udělat také vy a kupte si jednu z krásných knížek sami pro sebe. Jakou si vyberete? 

Zdroj obrázku: Linda Mannelová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *