Jak vyprat fixu z oblečení 

Jak vyprat fixu z oblečení

Odstranit skvrny od fixy může být obtížné, ale ne neřešitelné. V tomto článku se podíváme na různé metody, jak se s těmito skvrnami vypořádat, a nabídneme vám praktické rady, jak je odstranit účinně a bezpečně.

Obsah článku

Jak pracovat se skvrnami od fixy

Skvrny od fixy jsou problematické hned z několika důvodů. Fixy často obsahují permanentní inkoust, který je navržen tak, aby odolával vodě a tření. To znamená, že běžné praní nemusí být účinné. Nejdříve rozpoznejte typ inkoustu, se kterým pracujete, a následně zvolte správný postup.

Co udělat před praním skvrn od fixy

Před zahájením čištění odstraňte co nejvíce inkoustu. Použijte například papírový ručník nebo čistý bílý hadřík, aby se inkoust nerozšířil do látky. Otestujte také vybraný čisticí prostředek na méně viditelném místě oblečení, aby nedošlo k poškození materiálu.

Jak odstranit fixu z oblečení

Fixu z oblečení můžete odstranit několika způsoby. Vyzkoušejte například tyto: 

Alkohol: Alkohol je účinný na mnoho druhů inkoustu. Naneste ho přímo na skvrnu a jemně vklepejte. Poté opláchněte a opakujte podle potřeby.

Mléko: Mléko má podobné vlastnosti jako jemný čisticí prostředek. Namáčejte skvrnu v mléce a nechte působit několik hodin. Následně vyperte běžným způsobem. 

Saponát a voda: Směs saponátu a teplé vody také může pomoci rozpustit inkoust. Použijte starý zubní kartáček a jemně s ním skvrnu vyčistěte co nejvíce to půjde. 

Lak na vlasy: Čmáranec od fixy postříkejte lakem na vlasy, nechte chvíli působit a následně vyperte. 

Zubní pasta s jedlou sodou: Pastu a jedlou sodu smíchejte v poměru 1:1. Směs naneste na skvrnu vlhkou utěrkou a nechte působit. Fixa by se měla postupně začít uvolňovat. 

Žlučové mýdlo: Žlučové mýdlo je malý domácí zázrak. Pomůže vám odstranit jakékoliv skvrny a to i ty od fixy. 

Speciální odstraňovače skvrn: V drogerii si zakupte produkty speciálně určené na odstranění inkoustových skvrn. Postupujte dle návodu na obalu. 

Jak prát oblečení špinavé od fixy

Nejdříve skvrnu odstraňte pomocí tipů, které jsme uvedli výše. Následně oblečení vyperte dle instrukcí na štítku. Pokud používáte sušičku, přesvědčte se, že na oblečení již žádné skvrny nejsou. Teplo by je zafixovalo a vy byste se s oblíbeným kouskem oblečení museli nadobro rozloučit. 
Odstraňování skvrn od fixu vyžaduje trpělivost a vhodnétechniky. S těmito radami a metodami se můžete vydatně vypořádat s těmito nepříjemnými nehodami. Věříme, že náš průvodce vám pomůže udržet vaše oblečení čisté a bez skvrn.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *