Jak vyčistit vaše oblíbené boty Birkenstock

Jak vyčistit vaše oblíbené boty Birkenstock

Boty značky Birkenstock se staly velkým hitem. Jsou pohodlné a hodí se ke každému oblečení. Ať si obléknete dlouhé letní šaty nebo sportovní kraťasy, Birkenstock boty k nim padnou jako ulité. Jak byste tyto boty měli čistit, aby vám vydržely dlouho jako nové? Poradíme vám. 

Obsah článku

Jak čistit Birkenstock boty

Při čištění bot značky Birkenstock používejte šetrné metody, které zachovají kvalitu materiálů a prodlouží životnost obuvi. Jak na to? 

  • Odstraňte nečistoty: Pomocí měkkého kartáčku na boty nebo jemného zubního kartáčku odstraňte volné nečistoty a prach. 
  • Připravte si čisticí roztok: Smíchejte jemný čisticí prostředek, například tekuté mýdlo nebo šampón, s teplou vodou. Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky, které by mohly poškodit materiály bot.
  • Vyčistěte povrch bot: Pomocí měkké houbičky nebo hadříku namočeného v připraveném čistícím roztoku opatrně otírejte povrch bot. Dbejte na to, abyste nepoužívali přílišné množství vody. To by mohlo boty poškodit. 
  • Vyčistěte podešev: Podešev Birkenstock bot může být vyrobená z různých materiálů, jako je pryž nebo kaučuk. Použijte houbičku nebo hadřík namočený v jemném čistícím roztoku a podešev s ním zlehka otřete. Pokud je podešev silně znečištěná, můžete k odstranění nečistot použít starý zubní kartáček nebo malý štětec.
  • Boty vysušte: Poté, co jste boty vyčistili, nechte je uschnout na vzduchu při pokojové teplotě. Nedoporučuje se dávat je na přímé sluneční světlo nebo umělý zdroj tepla, protože by se tak mohly poškodit materiály.

Údržba kožených bot

Pokud máte Birkenstock boty s koženým povrchem, můžete použít také speciální čisticí přípravky nebo kondicionéry pro koženou obuv. Následujte pokyny na obalu výrobku a pečlivě ošetřujte koženou část bot.

Údržba semišových bot

Drobné nečistoty a skvrny ze semišových bot odstraníte jemným kartáčkem určeným na semišové boty. K ruce si můžete vzít také zubní kartáček. Nasucho otírejte kartáčkem semiš, dokud se nezbavíte prachu a skvrn. Pokud je to potřeba, umyjte boty mýdlovou vodou a nechte je usušit. 

Přesný postup čištění může záviset na konkrétním modelu a materiálu bot. Vždy se řiďte pokyny od výrobce, pokud jsou k dispozici, a přizpůsobte postup potřebám a stavu vašich bot.
Máte i vy nějaký oblíbený postup na čištění Birkenstock bot? Podělte se o něj s námi v komentářích.

Zdroj obrázku: Redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *