Jak se v kuchyni zbavit zápachu ze smažení

jak-odstranit-zapach-ze-smazeni

Zápach ze smažení v kuchyni může být velmi obtěžující. Existuje ale několik jednoduchých tipů, jak tento problém řešit. V následujícím článku vám představíme pět efektivních způsobů, jak eliminovat pachy v kuchyni a udržet svěží vzduch.

Obsah článku

Osvědčené domácí tipy proti zápachu v kuchyni:

Aviváž

Účinný, cenově dostupný a snadný trik k odstranění nepříjemného zápachu po smažení spočívá v použití běžné aviváže. Naplňte hrnec vodou a přidejte plné víčko aviváže, kterou běžně používáte doma. Přiveďte směs k varu a nechte několik minut vařit.

Citron

Osvědčeným trikem je také použití obyčejného, avšak účinného citronu. Vymačkejte ho do hrnce s vodou a nechte ho vařit. Do citronového odvaru můžete přidat i bobkový list, tymián, skořici, čerstvý rozmarýn nebo vanilku. Pokud jste smažili ryby nebo třeba tvarůžky, vodu můžete smíchat s jablečným octem.

Jablko

Při samotném smažení můžete využít také ovoce. Naše babičky například přidávaly do pánve k smaženým pokrmům obyčejné jablko. Omyjte jablko, zbavte ho stopky a jádřince, nakrájejte na tenké plátky a osušené vložte na pánev. Stejně dobře poslouží i citron bez chemického ošetření.

Petržel

Bylinky mají v absorbování pachů obrovský potenciál. Kromě jablka nebo citronu můžete do pánve s olejem přidat několik snítku čerstvé petržele. Pokud začne petržel hnědnout, hned ji vyjmětě a nahraďte čerstvým kouskem.

Ocet

Pokud se nepříjemného zápachu nezbavíte, dejte do místnosti, kde se smažilo, misku s jablečným octem smíchaným s jedlou sodou a kávovou sedlinou. Otevřete okna a nechte tyto ingredience, které pach účinně pohlcují, vykonat svou práci.

Hřebíček

Obyčejný hřebíček vám také pomůže eliminovat nepříjemný zápach. Nasypte ho do hrnce s vodou, přiveďte směs k varu a nechat tekutinu odpařovat. Během několika minut by měl být problém vyřešen.

Nepodceňte výběr kvalitního oleje

Klíčovým krokem k dosažení úspěchu je pečlivý výběr kvalitního oleje. Skuteční viníci zápachu a kouře při smažení nejsou samotné potraviny, ale právě olej. Při smažení vždy preferujte čerstvý olej, který nebyl předtím použit k žádnému smažení.

Další tipy k eliminaci zápachu:

Větrání

Otevřete okna a dveře a nechte čerstvý vzduch proudit do místnosti. To pomůže odstranit zápach a zlepšit oběh vzduchu.

Použití odvlhčovače vzduchu

Vlhký vzduch může nést pachy lépe než suchý vzduch. Použití odvlhčovače vzduchu může pomoci odstranit zápach a zlepšit kvalitu vzduchu.

Použití filtrů vzduchu

Filtry vzduchu mohou zachytit částice a pachy ve vzduchu. Zvažte instalaci kvalitních filtrů do větracího systému nebo přenosných vzduchových filtrů.

Čištění a udržování ventilace

Pravidelně čistěte ventilační systémy, aby byly účinné při odvádění vzduchu. Pravidelná údržba může zabránit hromadění pachů.

Použití aktivního uhlí

Aktivní uhlí je známé pro svou schopnost absorbovat pachy. Umístění aktivního uhlí nebo uhlíkových filtrů ve strategických místech může pomoci odstranit zápach.

Osvěžovače vzduchu

Používejte osvěžovače vzduchu, které neobsahují škodlivé chemikálie a jsou navrženy k neutralizaci pachů.

Dlouhodobá prevence

Při smažení používejte kvalitní odsavač par, aby se minimalizovalo šíření pachů. Mějte také na paměti, že čištění povrchů, jako jsou, odsavače par a kuchyňské linky, může předejít hromadění pachů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *