Jak prát menstruační kalhotky, aby vám dlouho vydržely

Jak prát menstruační kalhotky, aby vám dlouho vydržely

Menstruační kalhotky jsou praktickým pomocníkem, který šetří planetu i vaši peněženku. Aby vám dlouho vydržely, dodržujte při praní několik jednoduchých pravidel. 

Obsah článku

Menstruační kalhotky před praním propláchněte ve vodě

Menstruační kalhotky před praním propláchněte ve studené vodě. Ta vám pomůže odstranit většinu krevních skvrn a minimalizuje potřebu praní. Poté dejte kalhotky do pračky na 20 °C. Nepoužívejte aviváž. 

Menstruační kalhotky perte v pracím prostředku bez chemikálií

Před praním menstruačních kalhotek se ujistěte, že prací prací prostředek neobsahuje chemikálie. Vyhněte se avivážím a přípravkům s vysokým obsahem chemických látek, které by mohly ovlivnit absorpční vlastnost kalhotek.

Menstruační kalhotky můžete prát i v ruce

Pokud nemáte po ruce pračku, můžete menstruační kalhotky vyprat i v ruce. Na pomoc si vemte žlučové mýdlo a pusťte se do práce. Při ručním praní používejte studenou vodu pro odstranění skvrn. Horká voda může způsobit, že se krev vtáhne do vláken látky a kalhotky půjdou špatně vyprat. 

Menstruační kalhotky sušte na vzduchu

Pro sušení menstruačních kalhotek nepoužívejte sušičku na prádlo, protože vysoká teplota může ovlivnit vrstvu odolnou vůči vodě. Sušte kalhotky na vzduchu, ideálně položené na sušáku, aby mohl vzduch volně cirkulovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *