TOP 10 pomocníků

Bílý ocet

Bílý ocet je univerzální ekologický přípravek šetrný k životnímu prostředí a zároveň nepostradatelný pomocník každé ekologické domácnosti. Použijte ho na odmaštění kuchyňské linky nebo odstranění vodního kamene v koupelně i varné konvici. Bílý ocet perfektně nahradí téměř všechna chemická čistidla.

Žlučové mýdlo

Žlučové mýdlo je dokonalým pomocníkem pro odstranění skvrn z oblečení a látek. Poradí si s mastnotou, krví, inkoustem, trávou, červeným vínem i hlínou. Perfektně vyčistí barevný i bílý textil a všechny druhy tkanin.

Žlučové mýdlo
Jedlá soda

Jedlá soda

Jedlá soda je všestranný pomocník, kterého využijete při úklidu celé domácnosti. Vyčistíte s ní usazeniny, mastnotu a vybělíte prádlo. Pomáhá také při překyselení žaludku a pálení žáhy. Použít ji můžete také místo kypřícího prášku.

Mýdlové ořechy

Mýdlové ořechy jsou ekologickou náhradou pracích prostředků. Slupky z indických mýdlových ořechů obsahují rostlinný saponát, který je vhodný i pro citlivou pokožku a malé děti. Mýdlové ořechy vyperou všechny druhy prádla i ty nejjemnější tkaniny v podobě kašmíru a vlny.

Mýdlové ořechy
mop leifheit

Mop Leifheit

Profesionální, rychlý a pohodlný úklid vám zajistí mop Leifheit. Úklidový set obsahuje mop, vědro, nášlapný ždímácí systém, vyměnitelné vytírací návleky a integrovaná kolečka. Pohyblivý kloub vám umožní vytírat pod těžko dostupným nábytkem.  

Kärcher VC 6 Cordless

Vysavač VC 6 Cordless ourFamily si zamilujte. Pomocník nabízí mnoho chytrých funkcí, mezi které patří vyprázdnění nádoby na prach jedním kliknutím, funkce boost, ergonomický design pro čištění na těžko dostupných místech a LED světla na aktivní podlahové hubici.

Kyselina citronová

Kyselina citronová

Kyselina citronová je všestranným ekologickým pomocníkem při úklidu. Odstraňuje nečistoty, bakterie, plísně a zápach. Vyčistíte s ní celý dům a využití najde také při výrobě kompotů nebo marmelád, protože podporuje želírovací proces a zvýrazňuje chuť ovoce i zeleniny.

Éterické oleje

Éterické oleje využijete při úklidu i k provonění celé domácnosti. Přidejte pár kapek do vody na mytí podlahy nebo oken. Pomohou vám také proti bolesti hlavy, nachlazení, únavě nebo nespavosti. Lavandule uklidňuje, eukalyptus působí na dýchací cesty a citron vám dodá energii.

Éterické oleje
ecloth

Hadříky z mikrovlákna

Hadříky z mikrovlákna utřou veškeré povrchy od koupelny, oken, skleněných stolů i kuchyňské linky. Některé hadříky jsou univerzální, jiné se hodí speciálně na okna.

Tekutý čistící písek

Uhličitan vápenatý společně s deriváty kokosového oleje a cukrového smáčedla získávané z kokosového tuku, škrobu a cukru usnadňuje uvolňování mastnoty a zažrané špíny. Využijete ho v kuchyni, koupelně i v celé domácnosti.